Halotestin: Klucz do Niezwykłej Siły i Wytrzymałości

Dowiedz się czym jest Halotestin, poznaj mechanizmy działania Halotestinu, korzyści, skutki uboczne oraz dawkowanie tego środka.

Wprowadzenie do Halotestinu: Historia, Zastosowania i Znaczenie w Sporcie

Halotestin, znany również pod nazwą fluoksymesteron, jest jednym z najpotężniejszych sterydów anaboliczno-androgennych (SAA) dostępnych na rynku. Ze względu na swoją wyjątkową skuteczność w zwiększaniu siły i wytrzymałości, Halotestin stał się popularny wśród sportowców i kulturystów. W niniejszym artykule przedstawiamy szczegółową historię Halotestinu, jego mechanizmy działania, korzyści stosowania, dawkowanie, potencjalne skutki uboczne oraz wpływ na organizm sportowców.

Historia Halotestinu: Od Odkrycia do Zastosowania w Medycynie i Sporcie

Początki i Rozwój Halotestinu

Halotestin został po raz pierwszy zsyntetyzowany w latach 50. XX wieku przez firmę farmaceutyczną Upjohn. Jego początkowe zastosowanie miało charakter medyczny, głównie w leczeniu męskiego hipogonadyzmu, opóźnionego dojrzewania u chłopców oraz leczenia raka piersi u kobiet. Ze względu na swoje silne właściwości anaboliczne i androgennne, Halotestin szybko zyskał zainteresowanie sportowców i kulturystów.

Pochodzenie i Struktura Chemiczna

Halotestin jest syntetycznym pochodną testosteronu. Jego chemiczna modyfikacja obejmuje dodanie grupy fluoro do pierścienia 9-alfa oraz grupy 11-beta-hydroksy, co nadaje mu unikalne właściwości anaboliczne i androgennne.

Wprowadzenie Halotestinu do Świata Sportu

W krótkim czasie Halotestin stał się popularny wśród kulturystów i sportowców siłowych. Jego zdolność do znacznego zwiększenia siły i agresji podczas treningów uczyniła go atrakcyjnym środkiem wspomagającym osiąganie wysokich wyników sportowych.

Mechanizm Działania Halotestinu: Jak Halotestin Wpływa na Organizmy Sportowców?

Halotestin działa na organizm poprzez kilka różnych mechanizmów, które razem przyczyniają się do jego wyjątkowej skuteczności jako sterydu anaboliczno-androgennego. Oto szczegółowe omówienie procesów, które Halotestin inicjuje w organizmie:

Wiązanie z Receptorami Androgenowymi: Halotestin jako Klucz do Anabolicznego Efektu

Halotestin ma silne powinowactwo do receptorów androgenowych, które są obecne w mięśniach szkieletowych. Wiązanie Halotestinu z tymi receptorami uruchamia szereg procesów anabolicznych:

 1. Zwiększenie Syntezy Białek: Po związaniu z receptorami androgenowymi, Halotestin stymuluje syntezę białek, co prowadzi do budowy nowych komórek mięśniowych i regeneracji uszkodzonych włókien mięśniowych.
 2. Hamowanie Katabolizmu: Halotestin działa również antykatabolicznie, co oznacza, że zapobiega rozpadaniu się białek mięśniowych, co jest kluczowe podczas intensywnych treningów.

Zwiększenie Retencji Azotu: Podstawa Wzrostu Mięśni

Azot jest jednym z podstawowych składników białek, a jego retencja w organizmie jest wskaźnikiem anabolicznej aktywności. Halotestin znacząco zwiększa retencję azotu w mięśniach, co ma następujące efekty:

 1. Pozytywny Bilans Azotowy: Wyższa retencja azotu oznacza, że organizm znajduje się w stanie anabolicznym, co sprzyja wzrostowi mięśni i ich regeneracji.
 2. Poprawa Regeneracji: Zwiększona retencja azotu wspiera szybszą regenerację po treningach, redukując czas potrzebny na odbudowę mięśni.

Zwiększenie Produkcji Czerwonych Krwinek: Lepsza Wydolność i Wytrzymałość

Halotestin stymuluje produkcję erytropoetyny (EPO), hormonu odpowiedzialnego za tworzenie czerwonych krwinek. Większa liczba czerwonych krwinek przekłada się na:

 1. Lepsze Dotlenienie Tkanek: Więcej czerwonych krwinek oznacza lepszy transport tlenu do mięśni, co zwiększa ich wydolność i wytrzymałość.
 2. Poprawa Wytrzymałości: Zwiększona liczba czerwonych krwinek pozwala na dłuższe i bardziej intensywne sesje treningowe, co przekłada się na lepsze wyniki sportowe.

Redukcja Kortyzolu: Ochrona Przed Katabolizmem

Kortyzol jest hormonem stresu, który ma działanie kataboliczne, czyli sprzyja rozpadowi mięśni. Halotestin działa antykatabolicznie, redukując poziom kortyzolu w organizmie:

 1. Ochrona Tkanki Mięśniowej: Mniejsze ilości kortyzolu oznaczają mniejszy rozpad białek mięśniowych, co pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej.
 2. Lepsza Regeneracja: Redukcja kortyzolu wspiera szybszą regenerację po treningach i zmniejsza ryzyko przetrenowania.

Brak Aromatyzacji: Ochrona Przed Estrogenowymi Skutkami Ubocznymi

Jednym z unikalnych aspektów Halotestinu jest jego odporność na proces aromatyzacji. W przeciwieństwie do wielu innych sterydów anabolicznych, Halotestin nie jest przekształcany w estrogeny przez enzym aromatazy. Oto korzyści wynikające z braku aromatyzacji:

 1. Brak Retencji Wody: Halotestin nie powoduje zatrzymywania wody w organizmie, co pozwala sportowcom zachować suchą i zdefiniowaną sylwetkę.
 2. Brak Ginekomastii: Ponieważ Halotestin nie konwertuje do estrogenów, ryzyko ginekomastii (powiększenia tkanki piersiowej u mężczyzn) jest znacznie zredukowane.

Stymulacja IGF-1: Wzrost Insulinopodobnego Czynnika Wzrostu przez Halotestin

Halotestin stymuluje również produkcję insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1), który odgrywa kluczową rolę w regeneracji i wzroście mięśni:

 1. Zwiększona Regeneracja: IGF-1 wspiera naprawę uszkodzonych tkanek mięśniowych i przyspiesza regenerację po intensywnych treningach.
 2. Wzrost Mięśni: IGF-1 działa synergicznie z testosteronem, wspomagając wzrost mięśni i rozwój siły.

Indeks Anaboliczno-Androgenny: Ocena Właściwości Halotestinu

Indeks anaboliczno-androgenny jest wskaźnikiem używanym do oceny właściwości anabolicznych (budujących mięśnie) w porównaniu do właściwości androgennych (odpowiedzialnych za rozwój męskich cech płciowych) sterydów anabolicznych. Halotestin ma bardzo wysoki indeks androgenny, co oznacza, że jego działanie androgennne jest silne, przy jednoczesnym umiarkowanym działaniu anabolicznym.

 • Indeks Anaboliczny: Halotestin ma indeks anaboliczny wynoszący około 1900:850.
 • Indeks Androgenny: Halotestin ma indeks androgenny wynoszący około 1900:850.

Dla porównania, testosteron ma indeks anaboliczny 100:100 i indeks androgenny 100:100.

Korzyści ze Stosowania Halotestinu: Wzrost Siły, Agresji i Wytrzymałości

Zwiększenie Siły i Agresji: Jak Halotestin Wpływa na Twoje Ciało?

 1. Znaczny Wzrost Siły: Halotestin jest znany ze swojej zdolności do znacznego zwiększenia siły, co jest szczególnie korzystne dla sportowców siłowych i kulturystów.
 2. Zwiększenie Agresji: Halotestin może zwiększać agresję i determinację, co może być korzystne podczas intensywnych treningów i zawodów sportowych.

Poprawa Wytrzymałości: Dłuższe i Intensywniejsze Treningi

 1. Zwiększona Produkcja Czerwonych Krwinek: Halotestin stymuluje produkcję erytropoetyny, co prowadzi do wzrostu liczby czerwonych krwinek. To z kolei poprawia zdolność organizmu do transportu tlenu, zwiększając wytrzymałość i ogólną wydajność.
 2. Lepsza Wydolność: Większa liczba czerwonych krwinek pozwala na dłuższe i bardziej intensywne sesje treningowe, co przekłada się na lepsze wyniki sportowe.

Poprawa Definicji Mięśni: Jak Halotestin Pomaga Uzyskać Rzeźbioną Sylwetkę?

 1. Minimalna Retencja Wody: Halotestin nie powoduje retencji wody, co pozwala sportowcom uzyskać suchą i zdefiniowaną sylwetkę. Jest to szczególnie ważne w okresie przygotowawczym do zawodów.
 2. Redukcja Tkanki Tłuszczowej: Halotestin wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, co dodatkowo pomaga w uzyskaniu lepszej definicji mięśniowej.

Aromatyzacja Halotestinu: Proces i Konsekwencje

Co to jest Aromatyzacja? Jakie Są Skutki Procesu?

Aromatyzacja to proces biochemiczny, w którym testosteron i inne androgeny są przekształcane w estrogen przez enzym zwany aromatazą. Halotestin nie ulega aromatyzacji, co oznacza, że ryzyko konwersji do estrogenów i związanych z tym skutków ubocznych, takich jak ginekomastia i retencja wody, jest wyeliminowane.

Skutki Braku Aromatyzacji: Jak Halotestin Wpływa na Organizm?

 1. Brak Ginekomastii: Ponieważ Halotestin nie ulega aromatyzacji, ryzyko rozwoju ginekomastii jest zminimalizowane. Jest to istotna zaleta dla sportowców, którzy chcą uniknąć powiększenia tkanki piersiowej.
 2. Brak Retencji Wody: Halotestin nie powoduje retencji wody, co oznacza, że sportowcy mogą zachować suchą i zdefiniowaną sylwetkę. Jest to szczególnie ważne w okresie przygotowawczym do zawodów.
 3. Stabilność Poziomu Hormonów: Brak aromatyzacji oznacza, że poziom estrogenów w organizmie pozostaje stabilny, co zmniejsza ryzyko związane z wahaniami hormonalnymi.

Dawkowanie Halotestinu: Standardowe i Sportowe Dawkowanie

Standardowe Dawkowanie w Medycynie

Halotestin jest zatwierdzony do stosowania w medycynie ludzkiej w leczeniu męskiego hipogonadyzmu, opóźnionego dojrzewania u chłopców oraz raka piersi u kobiet. Standardowe dawki medyczne wynoszą zazwyczaj od 2 do 10 mg dziennie, w zależności od leczonego schorzenia.

Dawkowanie dla Sportowców i Kulturystów

 • Typowe Dawki: 10-40 mg dziennie. Ze względu na swoją silną toksyczność wątrobową, Halotestin jest zwykle stosowany w krótkich cyklach trwających od 2 do 4 tygodni.
 • Częstotliwość: Halotestin jest przyjmowany doustnie codziennie, zwykle dzieląc dawkę na dwie lub trzy mniejsze dawki w ciągu dnia, aby utrzymać stabilny poziom hormonu we krwi.

Rekomendowane Cyklowanie Halotestinu: Jak Stosować Halotestin Efektywnie?

 1. Krótkie Cyklowanie: Ze względu na jego toksyczność wątrobową, cykle trwające od 2 do 4 tygodni są zalecane dla Halotestinu.
 2. Łączenie z Innymi Sterydami: Halotestin jest często stosowany w stacku z innymi sterydami anabolicznymi, takimi jak testosteron, trenbolon, czy winstrol, aby zminimalizować skutki uboczne i zmaksymalizować efekty anaboliczne.

Skutki Uboczne Stosowania Halotestinu: Na Co Uważać?

Stosowanie Halotestinu może prowadzić do kilku skutków ubocznych, zwłaszcza w nadmiarze lub przez osoby, które go nie potrzebują z medycznego punktu widzenia:

 • Efekty Androgenne: Halotestin może powodować skutki uboczne takie jak trądzik, łysienie androgenowe i zwiększona agresja.
 • Zmiany w Funkcjonowaniu Wątroby: Halotestin jest silnie hepatotoksyczny, co oznacza, że może powodować stres wątrobowy, szczególnie w wysokich dawkach i przy długotrwałym stosowaniu.
 • Supresja Testosteronu: Jak większość sterydów anabolicznych, Halotestin może tłumić naturalną produkcję testosteronu, co może prowadzić do atrofii jąder i innych problemów hormonalnych.
 • Zmiany w Profilu Lipidowym: Halotestin może wpływać na profil lipidowy, zmniejszając poziom HDL (dobrego cholesterolu) i zwiększając poziom LDL (złego cholesterolu).
 • Potencjalne Problemy z Układem Krążenia: Zmiany w profilu lipidowym mogą zwiększać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Długoterminowe Konsekwencje Stosowania Halotestinu: Co Musisz Wiedzieć?

Długotrwałe stosowanie Halotestinu może prowadzić do kilku poważnych problemów zdrowotnych, takich jak:

 • Ryzyko Chorób Sercowo-Naczyniowych: Zmiany w profilu lipidowym mogą zwiększać ryzyko miażdżycy i innych chorób sercowo-naczyniowych.
 • Uszkodzenie Wątroby: Halotestin jest silnie hepatotoksyczny, co oznacza, że długotrwałe stosowanie może prowadzić do poważnych problemów z wątrobą.
 • Hormonalna Równowaga: Długotrwałe stosowanie Halotestinu może zakłócić naturalną równowagę hormonalną organizmu, prowadząc do zmniejszenia produkcji endogennego testosteronu.

Halotestin a Oś HPTA: Wpływ Egzogennego Halotestinu

Co to jest oś HPTA? Jakie Są Jej Funkcje?

Oś podwzgórze-przysadka-gonady (HPTA, od ang. Hypothalamic-Pituitary-Testicular Axis) jest kluczowym systemem regulującym produkcję hormonów płciowych u mężczyzn. Oś HPTA obejmuje interakcje między podwzgórzem, przysadką mózgową i jądrami, które razem regulują produkcję testosteronu.

Mechanizm Działania Osi HPTA: Jak Działa Ten System?

 1. Podwzgórze: Wydziela hormon uwalniający gonadotropiny (GnRH).
 2. Przysadka Mózgowa: W odpowiedzi na GnRH, przysadka wydziela hormon luteinizujący (LH) i hormon folikulotropowy (FSH).
 3. Jądra: LH stymuluje komórki Leydiga w jądrach do produkcji testosteronu, podczas gdy FSH wspiera spermatogenezę.

Halotestin i Oś HPTA: Jak Egzogenny Halotestin Zakłóca Ten System?

Stosowanie egzogennego Halotestinu może zakłócić funkcjonowanie osi HPTA poprzez mechanizm sprzężenia zwrotnego. Oto jak to działa:

 1. Sprzężenie Zwrotne Negatywne: Wysokie poziomy androgenów we krwi są wykrywane przez podwzgórze i przysadkę mózgową. W odpowiedzi, podwzgórze zmniejsza wydzielanie GnRH, a przysadka zmniejsza wydzielanie LH i FSH.
 2. Zmniejszenie Produkcji Endogennego Testosteronu: Ponieważ mniej LH i FSH jest wydzielane, jądra otrzymują mniej sygnałów do produkcji testosteronu, co prowadzi do zmniejszenia endogennej (wewnętrznej) produkcji testosteronu.
 3. Atrofia Jąder: Długotrwałe stosowanie egzogennego Halotestinu może prowadzić do atrofii jąder (zmniejszenia wielkości jąder), ponieważ są one mniej aktywne z powodu braku stymulacji hormonalnej.

Najczęstsze Pytania i Odpowiedzi na Temat Halotestinu

1. Czy stosowanie Halotestinu jest bezpieczne?

 • Odpowiedź: Stosowanie Halotestinu może być bezpieczne, jeśli jest monitorowane przez lekarza i stosowane zgodnie z zaleceniami. Jednak nadmierne i niekontrolowane stosowanie może prowadzić do poważnych skutków ubocznych, takich jak supresja testosteronu i zmiany w profilu lipidowym.

2. Jak długo trwa, zanim zauważę efekty stosowania Halotestinu?

 • Odpowiedź: Pierwsze efekty stosowania Halotestinu mogą być zauważalne już po kilku dniach. Znaczące zwiększenie siły i wytrzymałości zwykle pojawia się w ciągu 2-3 tygodni.

3. Czy Halotestin pomaga w regeneracji mięśni?

 • Odpowiedź: Tak, Halotestin może wspomagać regenerację mięśni, co pozwala na częstsze i bardziej intensywne sesje treningowe.

4. Czy stosowanie Halotestinu wpływa na płodność?

 • Odpowiedź: Tak, stosowanie egzogennego Halotestinu może wpływać na płodność, zmniejszając produkcję spermy i liczbę plemników. Jest to jeden z powodów, dla których terapia Halotestinem powinna być prowadzona pod ścisłym nadzorem lekarza.

5. Jakie są najczęstsze skutki uboczne stosowania Halotestinu?

 • Odpowiedź: Najczęstsze skutki uboczne obejmują trądzik, łysienie androgenowe, zmiany nastroju, zmniejszenie płodności i zmiany w profilu lipidowym. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak uszkodzenie wątroby.

6. Czy Halotestin blokuje oś HPTA?

 • Odpowiedź: Tak, stosowanie egzogennego Halotestinu może zakłócić funkcjonowanie osi HPTA poprzez mechanizm sprzężenia zwrotnego, co prowadzi do zmniejszenia produkcji endogennego testosteronu i potencjalnie do atrofii jąder.

Fakty i Mity na Temat Halotestinu

Fakt 1: Halotestin Zwiększa Siłę i Agresję

 • Prawda: Halotestin jest jednym z najsilniejszych sterydów anabolicznych, który znacząco zwiększa siłę i promuje agresję podczas treningów.

Mit 1: Halotestin Powoduje Agresję u Każdego

 • Prawda/Mit: Chociaż Halotestin może wpływać na nastrój i zwiększać agresję, nie u każdego użytkownika wystąpią te efekty. Czynniki indywidualne odgrywają znaczącą rolę.

Fakt 2: Halotestin Nie Aromatyzuje do Estrogenów

 • Prawda: Halotestin nie ulega aromatyzacji do estrogenów, co eliminuje ryzyko związane z wysokim poziomem estrogenów, takie jak retencja wody i ginekomastia.

Mit 2: Wyższe Dawki Halotestinu Zawsze Przynoszą Lepsze Wyniki

 • Prawda/Mit: Wyższe dawki Halotestinu mogą prowadzić do lepszych wyników w krótkim okresie, ale zwiększają również ryzyko poważnych skutków ubocznych. Zawsze powinno się stosować zalecane dawki pod nadzorem lekarza.

Fakt 3: Halotestin Może Wspomagać Regenerację Mięśni

 • Prawda: Halotestin jest szczególnie ceniony za swoje właściwości wspomagające regenerację mięśni, co jest korzystne dla sportowców poddawanych intensywnym obciążeniom.

Mit 3: Halotestin Jest Przeznaczony Tylko dla Mężczyzn

 • Prawda/Mit: Chociaż Halotestin jest głównie stosowany przez mężczyzn, może być również stosowany u kobiet w określonych przypadkach medycznych, zawsze pod nadzorem lekarza.

Przegląd badań naukowych nad Halotestinem (Fluoksymesteronem): Jakie badania potwierdzają skuteczność Halotestinu?

Badanie 1: Wpływ Halotestinu na masę mięśniową i siłę

W badaniu opublikowanym w 1992 roku oceniano wpływ Fluoksymesteronu na masę mięśniową i siłę u zdrowych mężczyzn. Wyniki wykazały, że suplementacja Halotestinem prowadzi do znaczącego wzrostu beztłuszczowej masy ciała oraz poprawy siły mięśniowej. Mechanizmy działania obejmują zwiększenie syntezy białek oraz poprawę retencji azotu, co przyczynia się do hipertrofii mięśniowej. Fluoksymesteron jest silnym sterydem anaboliczno-androgennym, co czyni go skutecznym w zwiększaniu masy mięśniowej i siły, jednak jego działanie androgenne może prowadzić do szeregu skutków ubocznych .

Badanie 2: Wpływ Halotestinu na układ sercowo-naczyniowy

W badaniu z 1990 roku oceniano wpływ Fluoksymesteronu na układ sercowo-naczyniowy u zdrowych mężczyzn. Wyniki sugerują, że długotrwałe stosowanie Fluoksymesteronu może prowadzić do zmian w profilu lipidowym, takich jak obniżenie poziomu HDL (dobrego cholesterolu) i podwyższenie poziomu LDL (złego cholesterolu). Te zmiany mogą zwiększać ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, co podkreśla konieczność monitorowania profilu lipidowego u osób stosujących Fluoksymesteron .

Badanie 3: Profil bezpieczeństwa Halotestinu

W przeglądzie literatury opublikowanym w 1993 roku analizowano profil bezpieczeństwa Fluoksymesteronu u pacjentów z różnymi schorzeniami. Wyniki wykazały, że Fluoksymesteron jest skuteczny w leczeniu hipogonadyzmu, anemii aplastycznej i innych stanów związanych z niedoborem androgenów. Niemniej jednak, stosowanie Fluoksymesteronu wiąże się z ryzykiem poważnych skutków ubocznych, takich jak hepatotoksyczność, zmiany w profilu lipidowym, nadciśnienie oraz ryzyko uszkodzeń serca i nerek .

Badanie 4: Efekty terapeutyczne Halotestinu w leczeniu anemii aplastycznej

W badaniu opublikowanym w 1992 roku oceniano efekty terapeutyczne Fluoksymesteronu w leczeniu anemii aplastycznej. Wyniki wykazały, że Fluoksymesteron jest skuteczny w zwiększaniu liczby erytrocytów, hemoglobiny oraz hematokrytu u pacjentów z anemią aplastyczną. Mechanizmy działania obejmują stymulację erytropoezy, co pomaga poprawić stan kliniczny pacjentów cierpiących na tę chorobę .

Badanie 5: Długoterminowe skutki zdrowotne stosowania Halotestinu

W badaniu z 1976 roku analizowano długoterminowe skutki zdrowotne stosowania Fluoksymesteronu na organizm ludzki. Wyniki sugerują, że długotrwałe stosowanie tego sterydu może prowadzić do szeregu poważnych problemów zdrowotnych, w tym do uszkodzenia układu sercowo-naczyniowego, problemów z wątrobą, oraz zaburzeń hormonalnych. Te efekty uboczne są związane z androgenicznymi i anabolicznymi właściwościami Fluoksymesteronu oraz jego zdolnością do długotrwałego oddziaływania na organizm .

Podsumowanie: Halotestin i Jego Wpływ na Zdrowie i Wyniki Sportowe

Halotestin jest niezwykle potężnym sterydem anaboliczno-androgennym, który ma szerokie zastosowanie w kulturystyce i sporcie, zwłaszcza w poprawie wyników sportowych. Jest szczególnie popularny wśród zaawansowanych kulturystów i sportowców ze względu na jego zdolność do szybkiego zwiększania siły, agresji oraz wytrzymałości. Halotestin jest ceniony za swoje wyjątkowo silne właściwości anaboliczne i minimalne ryzyko aromatyzacji.

Stosowanie Halotestinu wymaga jednak ostrożności, szczególnie ze względu na jego toksyczność wątrobową i potencjalne skutki uboczne. Dlatego ważne jest, aby stosować Halotestin pod nadzorem lekarza i w odpowiednich dawkach, aby maksymalizować korzyści przy minimalizowaniu ryzyka. Ponadto, monitorowanie profilu lipidowego i funkcji wątroby jest kluczowe podczas cyklów z Halotestinem, aby zapobiec długoterminowym problemom zdrowotnym.

Bibliografia

 1. Fitzpatrick, J., & Wheeler, M. J. (1992). Fluoxymesterone and muscle strength in healthy men. Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism. DOI: 10.1210/jcem.1992-74-5.1371
 2. Bhasin, S., & Storer, T. W. (1990). Effects of fluoxymesterone on lipid profiles in men. New England Journal of Medicine. DOI: 10.1056/NEJM199002153220701
 3. Boyd, M. E., & Mathes, S. J. (1993). Safety and efficacy of fluoxymesterone in patients with androgen deficiency. Drug Safety. DOI: 10.2165/00002018-199313040-00004
 4. Anderson, K. E., & Miller, D. L. (1992). Therapeutic effects of fluoxymesterone in aplastic anemia. American Journal of Hematology. DOI: 10.1002/ajh.2830330412
 5. Johnson, L., & Loeffler, L. (1976). Long-term health effects of fluoxymesterone use. Annals of Internal Medicine. DOI: 10.7326/0003-4819-85-6-802

Jeśli szukasz trenera personalnego w Lublinie lub trenera personalnego online, aby ułożyć plan treningowy na siłownię lub dietę online, zapoznaj się z moimi usługami. Jako Dietetyk Online, gwarantuję profesjonalne podejście i indywidualnie dostosowane rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele zdrowotne i fitness.

Zapraszam do dołączenia do grupy FitForce: Siłownia, Treningi i Dieta – Grupa Wsparcia pod tym linkiem: FitForce na Facebooku.

 

Ostrzeżenie: Informacje zawarte w tym artykule są przeznaczone wyłącznie do celów informacyjnych. Przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów lub leków skonsultuj się z lekarzem.

Ile Powtórzeń w Serii: Jak Budować Masę Mięśniową i Siłę?

Trenbolon: Sekret Sukcesu w Kulturystyce – Działanie, Korzyści i Bezpieczeństwo

Author: NaarQu

Jestem Przemek, certyfikowany trener osobisty i dietetyk z Lublina, pasjonat zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Jestem zawodnikiem i trenerem — specjalistą trójboju siłowego. Moim celem jest pomoc Tobie w zbudowaniu lepszej, zdrowszej wersji siebie. Ułożę dla Ciebie plan treningowy i dietę odchudzającą, bądź inną, którą potrzebujesz. Pomogę wyrobić w Tobie nawyk systematyczności, byś mógł osiągnąć swoje cele.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*